שעווה בכל חלקי הגוף

הסרת שיער הגוף הוא מנהג עתיק שהולך דורי דורות אחורה. נהוג היה להסיר שיער למטרות שונות בין היתר מסיבות דתיות, חברתיות, רפואיות ועוד. מגוון השיטות להסרת שיער הנו רחב למדי כאשר הנפוץ ביותר הוא הסרת שיער על ידי מריטה. הסרת שיער באופן תת עורי, כלומר מריטת השיער יחד עם השורש, נהוג לעשות בעיקר בעזרת שעווה להסרת שיער, אם כי ניתן למרוט שיער גם בעזרת חוט או פינצטה, הרי ששיטות אלה יעילות בעיקר לשטחים קטנים ונקודתיים. 

שעווה להסרת שיער יעילה כאשר רוצים להסיר שיער משטחי גוף גדולים יחסית, מפני שבכל מריטה ניתן לכסות שטח רב וכך גם מקצרים את זמן הפעולה וגם מקטינים את רמות הכאב.

 

השעווה

מדובר בחומר אשר יש לחממו על הגז או במיקרוגל, ולמרוח אותו על האיברים המכוסים שיער. בהמשך יש להניח רצועת בד או ניירות מיוחדים להסרת שיער, על האיבר המרוח ולמשוך את הבד או הנייר כנגד כיוון צמיחת השיער. השיער יימרט בדרך זו, כאשר על התהליך יש צורך לשוב מידי כשלושה שבועות

הסרת שיער עם שעווה היא טיפול יעיל ונוח למדי להסרת שיער לזמן יחסית ממושך וכמעט ללא תופעות לוואי.

למה שעווה?

הטיפול יעיל מאחר שלאחר זמן מה של הטיפול, השיער מתחיל לצמוח בצורה איטית למדי, כמות השיער פוחתת לערך פי 3 מהכמות הרגילה והשיער הופך להיות דק ודליל מאוד. לפיכך, בעזרת הסרת שיער עם שעווה ניתן להגיע לאפקט של רגליים חלקות לזמן רב וגם כאשר השיער מתחיל לגדול, הוא מאוד רך וכמעט בלתי נראה לעין. 

כתוצאה מכך, נהוג לעשות את הטיפול של הסרת שיער עם שעווה פעם בשלושה שבועות עד חודש כאשר לשם השוואה קלה, בגילוח עם סכין, כבר לאחר שעות בודדות ניתן להרגיש זיפים ויש לחזור על הגילוח בכל יום.

ישנן נשים רבות שמסירות שיער בשעווה בבית ועושות זאת בהצלחה אך ישנן גם כאלו שלא מצליחות לעשות זאת טוב ולפעמים גם גורמות לסימני שטף דם בעור או מקרים דומים. לכן, אם אתן לא בטוחות בפעולה זאת רצוי מאוד ללכת לקוסמטיקאית מקצועית שמתמחה בדיוק בדברים האלו ותסיר לכן את השיער ללא כל פגע.

כאשר מדובר בשעווה חשוב שטמפרטורת החומר לא תהיה גבוהה מדי. לאחר החימום המתאים מורחים את השעווה על האזור בשכבה דקה עם כיוון צמיחת השערות, שכבת השעווה מתקררת על העור ויורדת לטמפרטורת הגוף. עם משיכת השעווה בכוח, נגד כיוון המריחה, מסירים את השעווה ואת השיער הלכוד בה. בסיום התלישה, חשוב להקפיד על ניקוי המקום מחשש לזיהום. אחת הבעיות בשיטה זו היא שלאחר התלישה עלולים להיווצר פצעים אדמומיים ואפילו מוגלתיים. כמעט כל אחת וכל אחד יעיד, שמדובר בתהליך כואב ומעצבן, שכן השיער נתלש בבת אחת מאזורים נרחבים. מצד שני, מדווחות רוב המשתמשות בשעווה כי עם השנים יורדת רמת הכאב ואיתה גם כמות השיער, וכך אפשר בהדרגה להיפטר מהעונש הזה.