שיער הורמונלי

כיום אנשים רבים פונים או רוצים לפנות למכוני הסרת שיער בלייזר. בתהליך של הסרת שיער בלייזר קיימות שיטות שונות, וניתן להוריד שיער באזורים שונים בגוף. אך מהו ההבדל בין השיטות הללו ובין האזורים השונים בגוף? זאת רבים אינם יודעים, ולא כל שכן, גם מכוני הלייזר בעצמם לא מרבים להתייחס באופן שונה להסרת שיער מאיברים שונים בגוף. אז איך אפשר לעשות זאת בצורה הטובה ביותר? בואו נבהיר כמה דברים.

שיעור יתר הנגרם עקב בעיה הורמונלית

בגוף האישה ישנם אזורים הורמונליים (כמו פנים, בטן, חזה ועוד) וכאשר קיימת בעיה הורמונלית כלשהי, היא משפיעה על צמיחת השיער. אישה מאוזנת מבחינה הורמונלית יכולה להגיע למצב של גוף חלק ואסתטי ולהפסיק לסבול ממראה שעיר ומריטת שיער בדרכים כואבות. יחד עם זאת, אינספור נשים, וגברים (עד גיל 24) נוהרים למכוני הסרת שיער בלייזר בתקווה ליהנות מגוף חלק. אך לדאבונם, רבים חוזרים הביתה מאוכזבים מאוד, עם תוצאות דלות במיוחד.

מדוע זה קורה? סיבה עיקרית לאי הצלחה של הסרת שיער בלייזר נובעת מבעיות הורמונליות. בעיה הורמונלית עשויה לנבוע מגורמים רבים, ביניהם P.C.O , חוסר בוויטמינים וברזל, האופייני במקרים רבים בקרב צמחונים. מחלות שונות המגבירות את רמת השיעור על הגוף, תרופות שונות, בעיקר כאלה המכילות סטרואידים ועוד. כך לדוגמה טיפול הסרת שיער במפשעה (אזור לא הורמונלי) עשוי להשיג תוצאות טובות יותר ובכמות טיפולים קטנה יותר.

טיפולים לכל החיים לא מקדמים

כאמור, הסיבה לשיעור יתר עלולה לנבוע כתוצאה מחוסר איזון הורמונלי. רבים מהמכונים מבטיחים למטופלים הסובלים משיעור יתר טיפולים לכל החיים, בין אם מדובר בהסרת שיער במפשעה, הסרת שיער פנים, או הסרת שיער מכל אזור אחר בגוף. אך אם הסיבה לשיעור יתר נובע כתוצאה מבעיות הורמונליות, לא יהיה ביכולתם של טיפולים לכל החיים להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

על מנת לדעת האם את סובלת מבעיה הורמונלית יש לבצע תחילה בדיקות לאבחון סיבת השיעור, זאת במקביל לטיפולים של הסרת שיער בלייזר. גם גברים מתחת לגיל 24 יכולים לסבול משיעור יתר משום שרק בגיל 24 מסתיימת ההתפתחות ההורמונלית שלהם, ולכן אם גבר מגיע לטיפול לפני סיום ההתפתחות ההורמונלית יכול לצפות לתוצאות לא מספקות, וכמות השיער שלו עלולה אף לעלות ולהגיע לדרגת צפיפות גבוהה יותר. לכן, אין זה משנה האם הטיפול הוא לכל החיים. 

בטיפול בנשים הסובלות מבעיות הורמונליות יש להשתמש בטיפול משולב- המכיל טיפול תרופתי והסרת שיער בלייזר, ולא באינפרה אדום.

 

דואגים לך – ליווי מקצועי לאורך התהליך

בתהליך של הסרת שיער בלייזר וטיפול בבעיה של שיעור יתר, יש להקפיד על כך שהתהליך מתבצע עם ליווי ומעקב צמוד של גורם מטפל מקצועי אחד ולאורך זמן. יש לוודא שגורם זה, הלא הוא הרופא המטפל, מכיר את ההיסטוריה הרפואית והתרופתית שלכם, דבר החשוב מאוד להמשך טיפול מקצועי ולהצלחתו של הטיפול. בנוסף לכך, גם נשים שאינן יכולות לקבל טיפול תרופתי (וזה קורה) יכולות באמצעות ליווי ומעקב להנות מגוף חלק ואסתטי לארוך זמן, כחודש עד ארבעה חודשים.