שיערה כלואה

שיער כלוא בעור שלא מתפתח כלפי חוץ יוצר פצעים ונקודות תת עוריות שמשאירות את העור מחוספס, לא אסתטי ואף עשוי לפתח דלקת מקומית. הדבר נגרם לעתים קרובות מהסרת שיער בשיטות מריטה שונות כמו שעווה או מכשירים אלקטרוניים. אצל נשים נמצא שיערות הפוכות בקו הביקיני, רגליים, בית שחי וגבות ואצל גברים בפנים. על פי קליין

“טיפולי הסרת שיער נקודתיים באזורים בעייתיים של שערות כלואות מאפשרים צמצום של טיפול רפואי ופתרון ארוך טווח לבעיה זו”.

צמיחה הפוכה של השיער היא עסק לא נעים בכלל. מי שאי פעם סבל מהתופעה הזו יוכל ודאי לדווח על הקושי במציאת פתרון הולם (שאינו טיפול בלייזר) ועל קשיים וסיבוכים הנובעים מההתעסקות מיותרת באזור המדובר.

מה שמתחיל כניסיון ראשוני להוציא את השערה באמצעות פינצטה, עובר במהרה לחפירה עדינה בעור בניסיון להוציא את השערה הכלואה. כל "חפירה" כזו מזיקה לגוף בשלושה אופנים: היא יוצרת חורים וכתמים על פני העור, היא עשויה להוביל לזיהומים ויצירת מוגלה ובסופו של דבר היא איננה פותרת דבר.

שערה הפוכה, מה היא?

שערה הפוכה היא שערה הגדלה בניגוד לכיוון הצמיחה המקובל. כלומר, במקום שהיא תצמח כלפי חוץ, היא צומחת לתוך העור. את התופעה הזו ניתן לראות במקומות רבים על פני העור, אך היא מופיעה בעיקר באזור בית השחי, המפשעה, פי הטבעת ועצם הזנב. תופעות הלוואי שלה הם פצעים מקומיים, כאבים, גירודים ובמידה והנושא לא זוכה לטיפול, אף מתפתח זיהום באזור, היות ומדובר בגוף זר לכל דבר שחדר לתוך הגוף.

שיערה כלואה מגיעה ממספר סיבות :

  1. גילוח יום יומי ובכיוון הלא נכון
  2. עור יבש
  3. טיפולי שעווה לא נכונים
  4. שפשוף הבגד בעור.

 

איך הלייזר מסייע?

ממש כשם שהלייזר מסיר את השיער מעל פני העור, יש ביכולתו "להרוס" את שורש השערה שצומחת הפוך. כבר אחרי טיפול אחד ניתן להרגיש בשיפור משמעותי ולעתים דרוש מספר נוסף של טיפולים להעלמת התופעה לחלוטין.

יש לציין כי יתרונותיו של המכשיר על פני האינפרה אדום, פועל גם כאן. העובדה שאורך הגל במכשיר הלייזר אחיד ואינו משתנה (להבדיל ממכשירי האינפרה אדום) מאפשר לטפל באופן נקודתי בשערה עצמה מבלי להזיק או להשפיע על איברים נוספים כגון תאי הדם והוורידים.