מזותרפיה - חומרים פעילים עם שילוב מכשירים לעור

מזותרפיה הנו טיפול אנטי-אייג'ינג בו מחדירים לעור, לשכבת הדרמיס, תמיסות המעוררת את שיקום העור ומשפרות את חיוניות העור (Rejuvenation/Revitalization). המושג מזותרפיה לקוח מהשפה היוונית והוא מחבר שני מונחים: אמצע=מזו (μέσο) וטיפול=תרפיה (θεραπεία); כלומר, טיפול לשכבה האמצעית של העור. השכבה האמצעית הנה שכבת הדרמיס שמצויה בין שכבת האפידרמיס החיצונית ובין שכבת ההיפודרמיס שמקשרת את העור אל רקמת השריר.

תחום מזותרפיה הנו אחד מהתחומים המתפתחים ביותר בטיפולי אנטי אייג'נג כיום (2015), ורופאים וקוסמטיקאיות משתמשים בו לאינדיקציות כמו צלקות, רפיון העור, קמטים, ופיגמנטציה. הטיפולים של מזותרפיה מתבצעים בקליניקות בסדרות של 5 עד 8 טיפולים ובהפרשים של לפחות חודש בין טיפול אחד למשנהו. התוצאות של הטיפול במזותרפיה ניכרות כבר לאחר הטיפול הראשון, והתוצאות המלאות מתקבלות לאחר מספר חודשים מתום הסדרה.

המושג מזותרפיה (לעיתים נכתב בטעות מזוטרפיה) נשחק בשנים האחרונות בשל השימוש הנרחב שנעשה בו הן לטיפולים ללא מחטים (לטיפולים באמצעות מכשירים כגון מזו-רולר או מזו-פן הבנויים ממערך של סיכות), והן לטיפולים באמצעות מחטים קונבנציונליות המשמשות רופאים בהזרקות.

מזותרפיה שימשה במקור כשיטה רפואית לטיפול במחלות ובשיטה זו החדירו לעור חומרים תרופתיים. החומרים התרופתיים פעפעו למחזור הדם בצורה איטית ובמינונים קבועים ובכך שיפרו מאוד את יעילות התרופה. זאת בהשוואה להחדרת חומרים תרופתיים בבליעה דרך הפה; שיטה שגורמת למינונים קיצוניים של התרופה בגוף, דבר הפוגם בטיפול ועלול לגרום לבעיות שונות אצל המטופלים.

טיפולי מזותרפיה מצעירים את העור, ולאחר הטיפול הוא נראה רענן ובהיר יותר. חלק משמעותי מגמישות העור שאבדה בשל ההזדקנות, משוחזר באמצעות טיפולים אלו, אשר יעילים אף להתחדשות תאים, הפחתת קמטים והעלמת קווים עדינים.

יש גם שיטה ללא הזרקות וגם יש אורכים שונים למזרקים למטרות שונות.

יתרונות עיקריים של טיפולי מזותרפיה

הטיפול מציע מספר יתרונות עבור אנשים אשר אינם מעוניינים לעבור ניתוח על מנת להסיר שומן מגופם. חלק מהיתרונות העיקריים של הטיפול כוללים:

 • טיפול שאינו פולשני.
 • טיפול שאינו כרוך בהרדמה כללית.
 • הטיפול משפר וממריץ את זרימת הדם באזור המטופל.
 • הטיפול עשוי לסייע בהקלה על התכווצויות שרירים בקרב אנשים מסוימים.

סיכונים תופעות לוואי

מזותרפיה אינה מתבצעת ללא סיכונים, ולכן חשוב להבין את חסרונות הליך זה חלק מהסיכונים ותופעות הלוואי הקשורות לטיפול כוללים:

 • תחושת צריבה במהלך הטיפול ולאחריו
 • אדמומיות ונפיחות במשך מספר ימים לאחר הטיפול
 • חבורות
 • תגובה אלרגית לחומרים והתרכובות המוזרקים
 • סיכון לזיהום באזור ההזרקה
 • אפשרות נפיחות והיווצרות גושים מתחת לעור
 • גירוי יתר ודלקת העור והרקמות.

חברת מעבדות היקארי מפתחת ומשווקת מוצרים רפואיים לתחום האסתטיקה ומוצרים קוסמטים לשוק המקצועי (קליניקות קוסמטיקה).

החברה מתמקדת בשנים האחרונות בפיתוחים שמבוססים על התגליות המדעיות החדשות מתחום הארכת חיים (לונגביטי), והסבתם לתחום הקוסמטיקה, וזאת על מנת להביא בכך להצערת העור. בפעילות זו החברה מהווה חלוצה עולמית.

ביחד עם מומחים מהאוניברסיטה העברית, החברה פתחה אמצאה (מוגנת בפטנט), להפקת המולקולה המהפכנית ניקוטינאמיד ריבוזייד בתוך מיקרו קפסולות, תוך כדי יצירת המוצר הקוסמטי. הדבר מאפשר יצירת מגוון מוצרים שלכולם מכנה משותף אחד: הפעלת המנגנונים הרדומים של הארכת חיים והצערה בתוך התאים.

בנוסף לפעילות בתחום לונגביטי, החברה מובילה בתחום מזותרפיה, עם ותק של למעלה משמונה שנים. החברה מפתחת ומשווקת מכשירים ותכשירים קוסמטיים למזותרפיה לשוק המקצועי (רופאים וקוסמטיקאיות). החברה קנתה לעצמה בתוך זמן קצר מעמד של חברה מובילה בתחום זה, פורצת דרך וחדשנית. המוצרים המשווקים על ידי החברה ורשומים בסימנים מסחריים מזו-רולר ומזו-קוקטייל, הפכו לשמות של מותגי איכות בשוק.


סוגי טיפולים לעור

(הכוללים גם עידוד צמיחת שיער בקרקפת)

בעידן החדש שבו נעשה שימוש נרחב במכשירים המגבירים החדרה לעור, יש חשיבות לשימוש בתמיסות שיהיו בטוחות ואפקטיביות במיוחד. המזו קוקטיילים פותחו לצורך זה.

שיער - COCKTAIL-MESO HAIR
לטיפול בנשירת שיער כתוצאה מאלופסיה אריאטה, מתח, תזונה לקויה, לידה, ולידה מכנית או כימית. כמו כן, הקוקטייל משמש לשיפור המראה הכללי של השיער ולהקניית נפח וברק.

לחות - HYDRA MESO-COCKTAIL
פועל לשיקום הטונוס והאלסטיות, למילוי ותיקון קמטוטים. משמש להכנה ושיקום של העור לפני ולאחר ניתוחים פלסטיים וטיפולי פילינג. קוקטייל הלחות משמש לטיפול בעור דק ורגיש, ולטיפול באבדן נפח וכטיפול תחזוקה המונע את הזדקנות העור.

עיניים - EYES MESO-COCKTAIL
ת- לטיפול בקמטוטים, כהויות, והצטברות נוזלים בצקתית באזור עיניים. מביא להתחדשות העור, והגברת הלחות. חיוני לאנשים החשופים זמן רב לשמש, ולאנשים המבלים זמן רב מול מסך המחשב.

הבהרה - CHROMA MESO-COCKTAIL
להבהרה כללית של העור, ולהבהרת צלקות שלאחר אקנה. הקוקטייל משמש לטיפול בעור עם גוון לא יחיד, לטיפול בכתמי גיל, ולטיפול בהיפרפיגמנטציה. וכן, משמש להכנה ושיקום העור לפני ואחרי פילינגים, וטיפולי לייזר.

מקדמי גדילה - GROWTH-F MESO-COCKTAIL
מעורר שיקום וחידוש תאים ומרכיבים אחרים במטריצה הבין תאית .מומלץ לטיפול בצלקות וצלקות פוסט אקנה, לטיפול במניעת סימני הזדקנות, הסרת סימני לחץ ועייפות, שיקום לאחר טיפול פילינג, טיפוליי לייזר ותהליך כירורגי פלסטי. משמש לתיקון עור פגום, עור בעל נקבוביות פתוחות, ועור עם קופרוז.

מיצוק ומתיחה - TIGHT&FIRM MESO-COCKTAIL
מעורר ייצור קולגן ואלסטין, ודואג לייצור סיבי קולגן אחידים במבנה ובאורך. הקוקטייל משמש לטיפול ברפיון עור, לשיקום פנים נפולות, לשמירה על האלסטיות של העור, ולטיפול בזמן ולאחר הרזיה.

קמטים - WRINKLE MESO-COCKTAIL
מטפל בקמטים על ידי מיתון פעולת השרירים ועל ידי מילוי, דואג לפעילות תקינה של תאים, ומטפל בחמצון יתר ודואג לסילוק רעלים מהעור. מומלץ במסגרת טיפול בקמטי ההבעה, וטיפול למניעת קמטים.

סימני מתיחה וצלקות - STRETCH-M MESO-COCKTAIL
משמש לטיפול בסמני מתיחה, בצלקות כתוצאה מניתוח או מאקנה. כמו כן, משמש לטיפול בעור עם נקבוביות פתוחות, ולטיפול מניעתי לעור בעל נטייה להיווצרות צלקות.

צלוליט - COCKTAIL-MESO CELULLITE
להגברת הפרשת השומן ברקמה, עצירת גידול תאי השומן ברקמה, ושיפור הניקוז הלימפתי מיצוק העור.