ילדים

“טיפול הסרת שיער בילדים וילדות הוא טיפול שונה ממבוגרים אך אפשרי”

 כך אומרת מירי קליין, מומחית לקוסמטיקה של העור, לדברי קליין

“בניגוד למטופל בוגר שמקבל סדרת טיפולים בהתאם למצבו ההתחלתי. ילדים מקבלים טיפולים פרטניים במרווחי זמן גדולים יחסית כך שהילד או הילדה מקבלים ליווי של הטיפול במקביל להתבגרותם”.

ילדה שעברה טיפול בהצלחה תהיה עשויה להזדקק ליותר טיפולים נוספים ממטופלת בוגרת בגלל ההתפתחות הטבעית של הגוף, שינויים הורמונליים ועוד. כמובן שילדים מתחת לגיל 18 צריכים להגיע לטיפולים יחד עם הורה מלווה ולעבור ייעוץ רפואי לפני הטיפולים.

הסרת שיער אצל ילדים מתבצעת אך ורק בייעוץ רפואי וחתימת הורים.

מתי זה מתחיל?

בנים ובנות מתחילים להיות מודעים למראה האסתטי שלהם החל מגיל שלוש. כמובן שבגיל הפעוט הילדים שמים לב בעיקר לבעיות חריגות כמו שומה גדולה בפנים או בגפיים, עיוות של האף או המנגיומה גדולה (גוש שפיר אדום של כלי דם) על השפה. לקראת גיל בית הספר עולות שאלות לגבי אפרכסות בולטות (אוזני דמבו) וגם מחשבות לגבי שיעור יתר בפנים או בגוף.

באופן כללי, הופעת שיעור הגוף היא תהליך הדרגתי המופיע בדרך כלל בסיום גיל ההתבגרות. אולם במשפחות רבות יש שיעור מוגבר ולא אסתטי גם לילדים ולילדות בגיל שבע ושמונה. עודף שיער זה יכול להוות מקור להטרדה ולתסכול. אולם, היום יש פתרון גם לבעיה זו. במרפאת דר' מאיר כהן עומד לרשותכם ציוד הסרת שיער המתקדם בעולם, נסיון בטיפול בילדים, שירות אישי, מחויבות ובעיקר תוצאות מוכחות.

במידה ואכן מדובר בתופעה "משפחתית" המוכרת להורים היטב אין צורך בבירור נוסף. אולם, אם מדובר בשיעור חדש, קיצוני וחריג יש לפנות קודם כל לרופא הילדים ולשלול בעיה הורמונלית כגורם לשיעור היתר.

הסרת שיער בלייזר שווה את המחיר?

ויתור על טיפולי הסרת שיער עלול לעלות הרבה יותר מעלות הטיפולים עצמם. לרוב, ההורים נאלצים לשלם עבור הטיפולים להסרת שיער אולם ישנם מצבים בהם ההורים יכולים להתחלק בהוצאה הדי יחסית גבוהה במקרה בו אזור ביצוע הטיפולים גדול (כאשר מבצעים הסרת שיער בכל הגוף למשל) יחד עם ילדיהם, כאשר אלה די בוגרים ויוצאים לעבוד בזמנם החופשי ומתחילים לקחת על עצמם אחריות פיננסית עבור הבחירות אותם הם לוקחים.

חבילה של טיפולי הסרת שיער יכולה אף להיות מתנה גדולה ונפלאה עבור בני הנוער - ניתן להתנות את קניית הטיפולים בהתנהגות נאותה של המתבגר ובכך לגרום לו לשפר את הישגיו בלימודים למשל.