העלמת צלקות מהפנים

צלקות בפנים עלולות להופיע ולהשאיר על הפנים צורה לא יפה שאינה תורמת למראה הכללי. צלקות אלה עלולות להופיע לאחר חבלה, פציעה מחפץ חד או לאחר אקנה חריפה. אנשים רבים סובלים מחורים קטנים בפנים (המכונים "חטטים") או צלקות אחרות המזכירות תאונה ישנה או חבלה כלשהי שנגרמה בעבר. הצלקות בפנים אינן תורמות רבות לביטחון העצמי ולדימוי העצמי של הסובל מהם, וכאשר הן מופיעות בגיל ההתבגרות הן עלולות לגרום לקושי רב.

כיום קיימות שיטות שונות לטשטוש צלקות בפנים, המאפשרות להפחית את הבולטות של הצלקת ולספק לפנים מראה חלק ואסתטי יותר. אך חשוב מכל, להימנע ככל שניתן מפציעת הפנים, ובכך לא להזדקק לטיפולים השונים כנגד הצלקות.

הגורמים

הגורם השכיח ביותר לצלקות בפנים הוא אקנה – פצעי בגרות המופיעים כמעט אצל כל אחד, ועלולים לגרום לצלקות. במידה ולא מטפלים באקנה בצורה טובה, כל פצע עשוי להשאיר צלקת המופיעה לאחר תהליך דלקתי שנגרם שם. ולכן, יש לטפל בפצעי הבגרות במשחות מתאימות או בטיפול תרופתי אחר, ולמנוע בדרך זו את התפתחות הצלקות עד כמה שאפשר.

הגורם השני להופעת הצלקות בפנים הוא חבלה, ולכן חשוב מאוד להשתמש באמצעי הגנה מתאימים כאשר מבצעים ספורט אתגרי או נמצאים במקום העלול לסכן את הפנים. לדוגמה, על רוכבי אופניים להקפיד על חבישת קסדה המגינה גם על הפנים, אנשים העוסקים באומנויות לחימה צריכים להשתמש במגנים מתאימים וכך גם עובדים בסביבה מסוכנת כמו כבאים.

חשוב לזכור

התנהגות מתאימה שמונעת את התפתחות הצלקות עוזרת מאוד להפחית את הסיכוי להופעתן, ובמקרה של חבלה או פציעה הצלקת שתיגרם תהיה קטנה הרבה יותר ממה שהיה קורה אילו לא היה נעשה שימוש באמצעי הגנה.

Ematrix Syneron - מכשיר מדהים לכל בעיות העור לשיקום רקמה פגומה מפצעים וצלקות. עור שמן וקמטים. מערכת eMatrix. המערכת מנצלת את טכנולוגיית ™ Sublative RFF  - הוא עוזר למקם את אנרגיית החום ביעילות לתוך הדרמיס שבו הוא יכול לייצר השפעה עורית משמעותית עם הפרעת אפידרמיס מינימלית.