אפילציה בשילוב לייזר, הטיפול נעשה במקביל.

הטיפול נעשה על ידי ידית לייזר עם אורך גל מדויק הפוגע ישירות בזקיק השערה הכהה ומחט חשמלית הפוגעת ישירות בשערה לבנה. הלייזר פוגע בשערה השחורה והמחט החשמלית בשערה הלבנה. הטיפול לא כואב ומדויק. דילול שיער לבן נעשה בפרמטרים נמוכים ועם שיטה שפיתחתי. השיער הלבן מקבל טיפול בלייזר ונהפך לדק ועדין למגע משיער קוצני.

קליין שוללת גם את המיתוס הנ”ל, לדבריה

“רמת הדיוק של מכשירי הסרת השיער השתפרה פלאים בשנים האחרונות. ניתן כיום לבצע הסרת שיער נקודתית באזורים קטנים כמו סידור גבות, קו המצח, אוזניים, אף, זקן בצוואר, עצמות לחיים ועוד.  הסרת השיער לצמיתות באזורים קטנים מתבצעת בשיטה דומה להסרת שיער מאזורים אחרים בגוף, ניתן להגיע אל השורש עצמו ולמנוע את התחדשות השערה”.

הטיפול נעשה באמצעות הבזק אור הלא מעביר קרניים אולטרא סגולות (UV) מסוכנות כמו של קרני השמש ולא מעביר קרינה מייננת הוא לייזר עדין המאפשר חדירה לאזורים זעירים בגוף.

על אפילציה

אפילציה היא שיטה להסרת שיער באמצעות שימוש במחט חשמלית. המחט הדקיקה נכנסת לזקיק השערה, מחממת אותו והורסת את הזקיק כך שהשערה לא תגדל שוב. הסרת שיער באפילציה מותרת רק לקוסמטיקאיות שעברו הכשרה מיוחדת לעבודה בתחום. באמצעות אפילציה ניתן להסיר שיער בהיר. הכוונה לשיער בלונדיני, אפור, לבן או ג'ינג'י, והיא מתאימה להסרת שיער פנים פלומתית אשר שיטות אחרות העובדות על לייזר לא מצליחות להסיר. הסרת שיער באפילציה נחשבת לאחת השיטות שמטרתן להסיר שיער נקודתי.

 

יתרונות השיטה

כאמור השיטה מתאימה גם לשיער בהיר וגם לשיער דק כאשר החום שמועבר דרך המחט גורם לכך שהשערה אינה צומחת עוד. לעתים יש צורך בטיפול חוזר, האפילציה מתאימה במיוחד לאזורים קטנים כמו פנים, בתי שחי, מפשעה, שפם, כפות ידיים ואצבעות הרגליים. שימוש באפילציה באזורים נרחבים כמו רגליים עלול לקחת זמן רב, אך אין מניעה לבצעו. כמו כן הטיפול מתאים גם לנשים בהריון בניגוד לשיטות אחרות המבוססות על לייזר.

חסרונות השיטה

תחושת הכאב היא קטנה אך ביד מיומנת אין סכנת כוויה. אפשר להשתמש במשחה מאלחשת שמקטינה בצורה משמעותית את הכאב והמחט עובדת על כל שערה במשך שניה. זהו פרק זמן שאי אפשר לקצר ולכן הכאב הוא החיסרון העיקרי של השיטה. כאמור יש לבצע את הטיפול רק ביד מקצועית שתדאג גם לסטריליות של תהליך הסרת השיער אחרת עלולים להופיע זיהומים.

תופעות אחרות שעלולות להופיע, אם כי הן נדירות הם: צלקות, פצעונים, אדמומיות וכוויות. לכן מומלץ לעשות טיפול ניסיון באזור ניסתר.

אפשר לומר שכאשר האפילציה מבוצעת ביד מיומנת ובתנאים טובים היא מצוינת להסרת שיער לצמיתות אצל נשים בעלות שיער בהיר, נשים הרות ובעיות בריאות שונות, אך לא לחולי סוכרת ובעיות של זיהומים. החיסרון העיקרי הוא שיש להתמודד עם הכאב שאותו אפשר לטשטש במידה מסוימת על ידי אלחוש.

אפשר לדלל שיער גוף באופן אחיד

שיטת דילול שיער, היא זולה יותר מאשר הסרת שיער באופן טוטלי ולחלוטין, עקב כמות מצומצמת יותר של מספר הטיפולים הנדרשים. ישנן מרפאות בהם בלתי ניתן להגיע לדילול שיער אחיד, נוצר מצב בו ניתן לראות על העור קרחות ו”מעברי חצייה”. קליין טוענת כי

”כדי לדלל את השיער יש לעבוד עם טמפרטורה נמוכה. כאפשר פוגשים  באזורים שהצמיחה מתעקשת,  מבינים כי ישנה פעילות הורמונלית באזור ויש לעבור לטמפרטורה גבוהה יותר. בהתאם, לרגישות המטופל ובהתייחסות לסוג עורו”

זאת על מנת למנוע את הבעיה השכיחה של דילוג על אזורים בעת הטיפול ודלל באופן מלא אזורים גדולים כבר מהטיפול הראשון!

 ניתן לבצע טיפולי הסרת שיער במקביל לחשיפה לשמש

קליין מסבירה כי "טכנולוגיית הסרת השיער הקיימת כיום מאפשרת סדרת טיפולים בכל עונות השנה. בניגוד לעבר, ניתן ואף רצוי לשמור על רצף טיפולים לכל אורך השנה, הדבר מאפשר תוצאות מהירות וטובות יותר. כמובן שיש לטפל בעור שזוף בצורה שונה מטיפול בעור לא שזוף. ששיער פלומתי לא מצריך גילוח והוא מוסר לצמיתות במהלך הטיפול באופן שונה מהסרת השיער של עור הפנים הגברי. משמע נשים אינן מחויבות לגלח את שיער הפנים טרם הטיפול והשפעת הטיפול לא תרד באופן משמעותי."